Krásná zahrada - pastva pro oči i duši

Zahrada patří k lidským obydlím už odedávna. Je nejen prostorem, kde si můžete díky ovocným stromům vypěstovat své vlastní ovoce, ale také místem relaxace a odpočinku. Proto si ji vytvořte takovou, aby se vám v ní dobře pobývalo a stala se skutečnou pastvou pro oči a pro duši. Zkrášlit ji pomohou venkovní rostliny, trvalky a letničky mnoha barev, chybět nesmí ani keramika či další dekorace, které ji prozáří a dodají jí punc originality.

 

Zkultivujte prostředí

Přesto, že už podzim klepe na dveře, byla by škoda ještě nevyužít krásného letního počasí. Co třeba uspořádat zahradní párty se spoustou jídla? Předtím, než se však pustíte do jeho přípravy a pozvete si své hosty, je nutné místo konání náležitě upravit. Krásný trávník vykouzlíte pomocí sekaček, s větší plochou si poradí zahradní traktory, živý plot jako ze škatulky zajistí plotové nůžky neboli plotostřihy. Jakmile je prostředí dostatečně zkultivované, nastává čas vrhnout se na chystání pochoutek.

 

Gril nesmí chybět

Perfektní delikatesy si připravíte na grilu, který dnes patří k nedílnému vybavení každé zahrady. Grilování je totiž čím dál populárnější. Moderní grily jsou praktické, snadno se používají a jednoduchá je také jejich údržba. Na zahradu je ideální gril na dřevěné uhlí, který stále patří mezi nejoblíbenější. Nefalšovaná atmosféra, oheň, vůně dřeva, kouř vycházející z kotle, ale i nízká pořizovací cena – to vše jsou důvody, díky kterým jeho výsadní postavení neohrozil ani gril plynový či elektrický. Ačkoli i ty samozřejmě mají své čestné místo. S plynovým grilem se snadno manipuluje, můžete regulovat plamen a teplotu a je prakticky okamžitě přichystán ke grilování. Elektrický gril využijete hlavně na malém prostoru, balkoně nebo terase, kde je přívod elektřiny. Ať už dáte přednost jakémukoli, můžete si být jisti, že se po takto připravovaných pochoutkách budete přímo olizovat – a nejen proto, že venku všechno chutná tak nějak líp!

 

 

Jak udělat z domu domov?

 

Koupíči postavením domu ještě cesta k vašemu vysněnému rodinnému životu nekončí. Abyste se ve vašem novém domě opravdu cítili "jako doma", tedy pohodlně a uvolněně, je nutné dům přeměnit na domov, který bude dýchat vaší osobností a harmonií. Pokud se právě teď zaměřujete na zútulnění vašeho domu, poradíme vám pár triků, jak na to!

 

Interiér domu

Určitě znáte ten skvělý pocit, kdy po celém dni přijdete domů, odhodíte kabát, sednete si do sedačky a jen si užíváte ten okamžik, že už jste konečně opět doma. Tento pocit můžete ještě více umocnit interiérovými doplňky, které pomohou zútulnit každý pokoj. Jedním z nich je například i domácí vůně. Tu si můžete pořídit ve vonných voscích, které se vkládají do aromalampy, difuzérech nebo například svíčkách, které mají snad stovky různých vůní. Váš domov skvěle zútulníte i rámečky s fotkami vaší rodiny, měkoučkými polštářky, květináči s kytkami, hezkými lampičkami nebo obrazy.

 

Exteriér domu

Není důležité pouze to, jak vypadá váš dům zevnitř. Potrpíte si na hezký styl a rádi byste měli krásný dům? Pak je určitě důležitá i samotná fasáda, která bude ladit s hlavními barvami domu. Fasádu domu vybírejte z neutrálních tónů, které budou vždy vypadat elegantně a stylově. Fasádu domu také zkombinujte s barvou oken, garážových vrat nebo plotu. Pečlivě vybírejte také vstupní dveře k domu, které by měly splňovat bezpečnostní i designové nároky. Záležet si dejte také při výběru venkovních žaluzií a rolet. Na dům můžete nainstalovat i osvětlení, které z vašeho domu ve večerních a nočních hodinách vytvoří nádherný palác jako z pohádky.

 

Nezapomeňte na zahradu

Rádi trávíte čas na zahradě? Věnujte i jí trochu péče a pozornosti. Aby váš pobyt na zahradě, ať už pracovní nebo odpočinkový, byl co nejpříjemnější, obohaťte vaši zahradu o jemné prvky, které budou ladit oku i vaší duši. Zvolit můžete různé venkovní rostliny, trvalky, okrasné keře či stromy, které vám za pár let dopřejí svůj stín. Krásně vypadají i velké květináče s rostlinami nebo lucerny pro vysoké svíce, které můžete umístit k cestě nebo k dveřím do zahrady.

 

A co garáž?

Pokud váš dům zdobí také garáž, určitě se zaměřte na výběr vhodných garážových vrat. Stylová, avšak bezpečná a funkční posuvná, sekční, rolovací i dvoukřídlá garážová vrata můžete dnes již koupit v mnoha provedeních včetně individuálního digitálního potisku.Taková vrata budou ladit s barvami fasády vašeho domu, i s celkovým stylem. A aby byl návrat domů co nejpříjemnější, můžete váš dům doplnit i o komfortnívjezdové posuvné brány, díky kterým už nikdy nebudete muset otevírat těžká vrata ručně. Navíc vypadají posuvné i dvoukřídlé vjezdové brány opravdu stylově.

 

Rozmazlujte nejen sebe, ale i vaši domácnost. Doplňte ji o krásné doplňky, díky kterým se pro vás váš dům stane skutečným domovem!